"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 
 
 
 
 
 
 
 
 

Projekta nr. 12-09-ZL07-Z401201-000007

Projekts realizēts! Viss tika saskaņots, izdarīts, un tagad priecājamies par sasniegto rezultātu!!!!! 

 

"Saviļņojošā Tūja"

     Projekta mērķis bija uzstādīt Tūjas pludmalē peldošo pontonu piestātni un nodrošināt Tūjas zvejniekiem, iedzīvotājiem un Tūjas ciema viesiem ērtu un drošu piekļuvi ūdens transporta līdzekļiem Tūjas ciema piekrastē, šādi labiekārtojot infrastruktūru priekš jauna tūrisma pakalpojuma sniegšanas – jūras laivu maršrutiem. Uzstādot peldošo piestātni, paredzēts, ka labumu gūs gan Tūjas un apkārtnes zvejnieku saimniecības, kas nodarbojas ar zvejošanu jūrā, gan Tūjas pludmales apmeklētāji, jo viņiem tiks labiekārtoti esošie un piedāvāti jauni tūrisma pakalpojumi. Peldošās piestātnes uzstādīšana uzlabos arī kārtību un drošību ūdens transporta kustībā tuvu peldvietai.  

     Biedrība iepriekšējā gadā Tūjas pludmalē „Krimalnieki” ir ierīkojusi jūras laivu nomas staciju, un iedzīvotāju interese liecina par tās paredzēto aktīvu darbību nākamajās sezonās. Tas izraisa nepieciešamību pēc ērtas un drošas iespējas nokļūt no krasta un atpakaļ uz laivām un citiem ūdens transporta līdzekļiem. „Krimalnieku” pludmalē nepieciešamība nokļūt no krasta uz borta un atpakaļ ir uz 3 zvejas laivām, 3 ūdens velosipēdiem un glābšanas dienesta motorlaivai. Pludmali par piekļuves vietu jūrai izmanto arī 2 pašpatēriņa zvejnieki un 2 zvejnieku saimniecības. Vasaras sezonā „Krimalnieku” atpūtas zonā ierodas daudzi viesi ar savām atpūtas un makšķernieku laivām gan no vietējā ciema un novada, gan ceļotāji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Krimalnieku pludmalē ierīkota un saskaņota speciāla, vienīgā publiski pieejama vieta apkārtnē motorizētā ūdens transporta nolaišanai jūrā.
 
     Biedrība ir iegādājusies un uzstādīja peldošu pontonu piestātni Tūjas pludmalē. Piestātne pēc savas konstrukcijas ir ērti lietojama Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes apstākļos ar viļņu augstumu līdz 1.5 metriem. To nepieciešamības gadījumā ar 2 cilvēku spēkiem ir iespējams ātri demontēt, kā arī uzstādīt atpakaļ. Piestātne sastāv no 160 peldošiem pontoniem (garums 100cm, platums 50cm, augstums 40cm), kas savā starpā savienojas ar speciālu skrūvju savienojumiem. Piestātnes izmērs 80m2 (garums 40m, platums 2m) atbilst Salacgrīvas novada piekrastes īpatnībām, un būs atbilstošs nepieciešamajiem parametriem zvejas un tūristu laivu pienākšanai.