"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 
 
 
 
 
 
 
           
 
 

Projekts  12-09-ZL07-Z401202-000003

 

"Tūja kūpina"

Projekts REALIZĒTS un darbojas!

      Projekta mērķis bija radīt jaunu pakalpojumu gan iedzīvotājiem, gan viesiem, un tāpēc pie pašas jūras esam ierīkojuši zivju kūpinātavu atpūtas zonā „Krimalnieki”, un piedāvājam Tūjas zvejniekiem, iedzīvotājiem un Tūjas ciema viesiem iespēju bez maksas un publiski pieejamā vietā kūpināt zivis savām vajadzībām.
      
      Par kūpinātavas izmantošanu rudenī, ziemā un pavasarī var pieteikties pa telefonu 29403119 (Ingus). Vasarā būsim uz vietas visu laiku, bet rezervēt var pa šo pašu tel. numuru, ja kas.
 
LAIPNI LŪDZAM!

 
   
  
   
Projekta Nr.:  12-09-ZL07-Z401202-000003
 
Atbalstīja www.lad.gov.lv

 

 
 

 

     Vasaras sezonā „Krimalnieku” atpūtas zonā ierodas daudzi viesi ar savām makšķernieku laivām gan no novada, gan ceļotāji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Biedrība "Tūjaskrasts", apkopojot datus par tūristu un iedzīvotāju vēlmēm iepriekšējā sezonā, ir apzinājusi nepieciešamību dot iespēju atbraukušajiem cilvēkiem pašiem nokūpināt savas jūrā samakšķerētās vai no vietējiem zvejniekiem nopirktās zivis. „Krimalnieku” pludmali par piekļuves vietu jūrai izmanto 2 zvejnieku saimniecības. Zvejnieki varētu pārdot savas noķertās zivis tūristiem, kas tās labprāt pirktu, ja būtu iespēja tās pašiem uzreiz nokūpināt.

 
     Biedrība iegādājās un uzstādīja zivju kūpinātavu ar aprīkojumu Tūjā, „Krimalnieku” atpūtas zonā. Pati kūpinātava ir izvietota uz 4 x 6 metri platformas, kurai apkārt ir saliekamās moduļu sienas un noņemami terases slēģi, un visu pārsedz kopējs jumts. Kūpinātavas ārējā konstrukcija nepieciešama, lai nodrošinātu to pret piekrastei raksturīgo dažādo vēju iedarbību, kas negatīvi ietekmē kūpināšanas kvalitāti. Nepieciešamības gadījumā visu kūpinātavas konstrukciju ar lauku tehnikas palīdzību ir iespējams pārvietot, jo tai apakšā ir slieces un dīstele. Nepieciešamības gadījumā ar papildus slēģiem, kas ietilps kūpinātavas konstrukcijā, ir iespējams kūpinātavu noslēgt pa visu perimetru, arī uzglabāšanai nesezonas laikā.