"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 

Saieta telpas.

 

 
     Tūjā iedzīvotājiem vajag brīvi un publiski pieejamas saietu telpas! Kad 5 tūjieši grib kaut ko pārspriest, viņiem nav, kur to izdarīt! Vai nu jāgaida vasara, un tad zem klajas debess..., vai arī mājās, pie kāda virtuvē...  Mums, „Tūjaskrastam”, vēl ir iespēja sapulcēties glābšanas stacijas telpās „Krimalniekos”..., bet ko darīt ziemā, kad tur klāt netiek, un viss „ragā” sasalis?

     Un šis jautājums nu ir atrisinājies!!! Vai nu ar mūsu ieteikumiem, vai kā, bet bijušās Pasta telpas ir sakārtotas, un pieejamas, ja rodas nepieciešamība! 

 
 

 
 
 
 
Kā apsaimniekojam Tūju. ZAAO produkts - apmaksātas atkritumu savākšanas maisi.
 
Pasākums labs, un šogad to vajadzētu turpināt. Pasākumam divi mīnusi:
 

1)      ne visi zina, kas šie maisi ir, kur tos var dabūt, un kāpēc tie jālieto;

2)      daži sevi domā esam gudrākus par citiem, un speciālajos konteineros, kas paredzēti šiem priekšapmaksas dzeltenajiem maisiem (pie „Vērdiņa” un „Krimalniekos”) met savus atkritumus, nemaksājot šo priekšapmaksu.
 

     Mēģināsim skaidrot vēlreiz: Šī ir priekšapmaksas atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kur, iegādājoties speciālu maisu, Jūs zinat, ka esat par pakalpojumu samaksājis pakalpojuma sniedzējam SIA „ZAAO”, un varat šo maisu ar saviem atkritumiem izmest speciālajā konteinerā, vai novietot to pie jebkuras SIA „ZAAO” atkritumu savākšanas vietas (tātad, pie jebkura ZAAO konteinera).

     Šis pakalpojums ir domāts it īpaši vasarniekiem, kas nedzīvo Tūjā visu gadu, un kuriem nav jēgas slēgt ar ZAAO ilgtermiņa līgumu par konteinera izmantošanu. Tā sacīt, atbrauci uz „dāču”, notusēji pa nedēļas nogali, savāci aiz sevis visu dzeltenajā maisā, un, uz Rīgu braucot, iemeti to pie „Vērdiņa” vai „Krimalniekos” VIP konteinerā. Galva ne par ko nesāp, viss ļoti vienkārši!!!

     Savukārt ar „gudrīšiem” šovasar darīsim savādāk! Par cik viņi mums ir trūcīgi, un atkritumus brauc izmest ar auto, tad viņus viegli nofilmēt un identificēt. No juridiskā viedokļa nodarījums pret pakalpojuma sniedzēju ir līdzvērtīgs preces zādzībai no veikala (tiek nozagts pakalpojums), tāpēc tas ir līdz 2 gadi pirmajā reizē, un gads vēl klāt par katru nākamo reizi. Lai nebūtu viss tāpat vien, pa kluso, datus par „tumsas aizsegā veiklajiem” tūjiešiem dosim ar bildēm „Auseklim” un „Salacgrīvas novada ziņām”.
 
 
Jaunais "Tūjas globuss"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dažādas labas lietas, ko varētu darīt:

 

     Gribam nopirkt piepūšamo atrakciju bērniem "Pirātu kuģis". Vasarā tā varētu būt izlikta bērnu priekam kādā no Tūjas kempingiem, bet ziemā ceļotu pa novada skolām, lai starpbrīži jautrāki!
        Kaut kāds apburtais loks. Divas reizes startējām ar šādu projektu LAD, un abas divas neviens mūs neatbalsta. Laikam jau bērni novadā nav pirmajā vietā... Krāsim naudu paši, un paši nopirksim! Nākotnē, protams!

 
Protams, viss priekš atpūtniekiem un tūristiem:
1) vasarā gribam iekārtot mini zoo Krimalnieku mežā pie stāvlaukuma. Krūmi sakārtosies, un bērniem būs kāds prieks! Nelaime tāda, ka pagaidām to aizliedz MK noteikumi Nr.512, jo zosis var nosukāt biotopus!

2) tūrisma informācijas centrs Tūjā tūristiem noderētu! lai visi visu var atrast!. tas gan nebūs ierastajā izpratnē "kantoris ar kartēm pie sienām un bukletu kaudzēm stendos". Pie iebraukšanas Tūjā ar mūsu iniciatīvu un Salacgrīvas novada domes aktivitāti jau ir uzstādīta informācijas planšete "Tūjas globuss":) ar info par Tūju un apkārtni.

3) interneta lapa par VISIEM Tūjā un apkārtnē pieejamajiem tūrisma pakalpojumiem. 
Šogad nepaspēsim, bet nākamajā gadā kopā ar Aktīvās atpūtas centru Salacgrīva jātaisa Slēpošanas pasākums pa novadu. 

     Vasarā rīkosim makšķernieku pasākumu "Uz Tūju pēc ašukiem".
 
 
Citi plāni un projekti.

      Ir vēl daudzas lietas, ko vajadzētu darīt, ...vai bikstīt, lai citi, kam vairāk teikšana, sāk ko darīt...

 

 

Tūjas mola restaurācija - atjaunošana varētu tikt izskatīta nākošajā plānošanas periodā pēc 2014.gada. 

Diskusija nu ir sākusies, un drīz sludināsim arī mūsu biedrības "oficiālo" redzējumu šajā jautājumā! Domājams - Tūjas molam - būt!!!!