"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 
Print this pageAdd to Favorite

Saieta telpas.

 

 
Tūjā iedzīvotājiem vajag brīvi un publiski pieejamas saietu telpas! Kad 5 tūjieši grib kaut ko pārspriest, viņiem nav, kur to izdarīt! Vai nu jāgaida vasara, un tad zem klajas debess..., vai arī mājās, pie kāda virtuvē...  Mums, „Tūjaskrastam”, vēl ir iespēja sapulcēties glābšanas stacijas telpās „Krimalniekos”..., bet ko darīt ziemā, kad tur klāt netiek, un viss „ragā” sasalis?

Un ko darīt, ja vajag kādu „pieklājīgu cilvēku” uz sarunu Tūjā uzaicināt?? Jābrauc uz Liepupi? Uz Dunti?

Vajag savu!!! Un ne tikai priekš runāšanās! Var frizierim iedot telpu 2 reiz nedēļā, vai ģimenes ārstam.... Var noorganizēt, kur bērnu pa dienu pieskatītu atstāt! Var jauniešiem iedot „štābu” ar interneta pieslēgumu uz pēcpusdienām!

Par šo aicinām padomāt, jo vasarā paredzam, ka atkal varēs nedaudz ES naudas „dabūt” remontiem. Varbūt kāds ko var piedāvāt??!!

 
 
 
 
 
 
Kā apsaimniekojam Tūju. ZAAO produkts - apmaksātas atkritumu savākšanas maisi.
 
Pasākums labs, un šogad to vajadzētu turpināt. Pasākumam divi mīnusi:
 

1)      ne visi zina, kas šie maisi ir, kur tos var dabūt, un kāpēc tie jālieto;

2)      daži sevi domā esam gudrākus par citiem, un speciālajos konteineros, kas paredzēti šiem priekšapmaksas dzeltenajiem maisiem (pie „Vērdiņa” un „Krimalniekos”) met savus atkritumus, nemaksājot šo priekšapmaksu.
 

Mēģināsim skaidrot vēlreiz: Šī ir priekšapmaksas atkritumu apsaimniekošanas sistēma, kur, iegādājoties speciālu maisu, Jūs zinat, ka esat par pakalpojumu samaksājis pakalpojuma sniedzējam SIA „ZAAO”, un varat šo maisu ar saviem atkritumiem izmest speciālajā konteinerā, vai novietot to pie jebkuras SIA „ZAAO” atkritumu savākšanas vietas (tātad, pie jebkura ZAAO konteinera).

Šis pakalpojums ir domāts it īpaši vasarniekiem, kas nedzīvo Tūjā visu gadu, un kuriem nav jēgas slēgt ar ZAAO ilgtermiņa līgumu par konteinera izmantošanu. Tā sacīt, atbrauci uz „dāču”, notusēji pa nedēļas nogali, savāci aiz sevis visu dzeltenajā maisā, un, uz Rīgu braucot, iemeti to pie „Vērdiņa” vai „Krimalniekos” VIP konteinerā. Galva ne par ko nesāp, viss ļoti vienkārši!!!

Savukārt ar „gudrīšiem” šovasar darīsim savādāk! Par cik viņi mums ir trūcīgi, un atkritumus brauc izmest ar auto, tad viņus viegli nofilmēt un identificēt. No juridiskā viedokļa nodarījums pret pakalpojuma sniedzēju ir līdzvērtīgs preces zādzībai no veikala (tiek nozagts pakalpojums), tāpēc tas ir līdz 2 gadi pirmajā reizē, un gads vēl klāt par katru nākamo reizi. Lai nebūtu viss tāpat vien, pa kluso, datus par „tumsas aizsegā veiklajiem” tūjiešiem dosim ar bildēm „Auseklim” un „Salacgrīvas novada ziņām”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vēl viens stāsts!
 

Gribam izgatavot un izvietot pie galvenajām Tūjas noejām uz pludmali stendus ar bezmaksas maisiņiem. Kā Vācijā pie parkiem, kur suņus ved pastaigātiesJ Diemžēl, bet tādi nu ir mūsu viesi (ne visi, protams!!). Bet te varam sarēķināt kaut matemātiski: ja 95% ir foršie cilvēki, un 5% ir „kādi nu ir”, tad tas nozīmē, ka vai nu mums 95% mūsu viesu jāļauj sauļoties blakus tukšai 2L alus pudelei, vai arī jāpanāk solis pretī sabiedrībai, un jārada iespēja ērti katram savu „gruzi” no pludmales līdz miskastei aiznest....

 
 
 
 
 
 
 
 

Dažādas labas lietas, ko varētu darīt:

 

Gribam nopirkt piepūšamo atrakciju bērniem "Pirātu kuģis". Vasarā tā varētu būt izlikta bērnu priekam kādā no Tūjas kempingiem, bet ziemā ceļotu pa novada skolām, lai starpbrīži jautrāki!

 
Protams, viss priekš atpūtniekiem un tūristiem:
1) vasarā gribam iekārtot mini zoo Krimalnieku mežā pie stāvlaukuma. Krūmi sakārtosies, un bērniem būs kāds prieks!

2) tūrisma informācijas centrs Tūjā tūristiem noderētu! lai visi visu var atrast!. tas gan nebūs ierastajā izpratnē "kantoris ar kartēm pie sienām un bukletu kaudzēm stendos". Pie iebraukšanas Tūjā ierīkosim jau šovasar 2 informācijas planšetes ar info par Tūju un apkārtni.

3) interneta lapa par VISIEM Tūjā un apkārtnē pieejamajiem tūrisma pakalpojumiem. 
Šogad nepaspēsim, bet nākamajā gadā kopā ar Aktīvās atpūtas centru Salacgrīva jātaisa Slēpošanas pasākums pa novadu. 

Vasarā rīkosim makšķernieku pasākumu "Uz Tūju pēc ašukiem".
 
 
Citi plāni un projekti.

      Ir vēl daudzas lietas, ko vajadzētu darīt, ...vai bikstīt, lai citi, kam vairāk teikšana, sāk ko darīt...

 

Tūjas mola restaurācija - atjaunošana varētu tikt izskatīta nākošajā plānošanas periodā pēc 2014.gada.