"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 

Objekti.

Ķurmrags.

Ķurmrags ir raksturīgs Vidzemes akmeņainās jūrmalas paraugs. Gadsimtiem ilgi jūras viļņi un ledus ir virzījuši neskaitāmus akmeņus krasta virzienā.
Ievērojams apskates objekts Ķurmragā ir bāka, kas uzcelta 1923. gadā.
1967. gada vētrā bāka tika izpostīta, un tās darbība pārtraukta. 2005. gadā vētras laikā bākas pamata akmens konstrukcija ar pašu bāku tika noskalota lejā no krasta kantes, kur bāka sākotnēji atradās. Tā bāka vēl šodien stāv lejā liedagā, sašķiebta, atgādinot par 2005. gada janvāra vētru. Bāka atrodas pašā Ķurmraga galā un saskatāma jau no tālienes.

 

Klintis.

Slavenākā smilšakmens klinšu grupa Vidzemes piekrastē. Viļņi te ir izveidojuši līdz 6 m augstu stāvkrastu, kur vairāku simtu metru garumā atsedzas sarkanas smilšakmens klintis ar alām, nišām un grotām.

 

Zaķu akmens.

Akmens augstums - 2,7 m, garums - 6,4 m, platums 5,5 m, tilpums 47 m3. Atrodas bijušajā Zaķu grants karjerā uz austrumiem no Tūjas ciemata, netālu no Zaķupītes un Griķu mājām. Akmens ir kā melns milzenis. Ap akmeni grants rakta laikā no 1962. līdz 1965. gadam. Kopš 1978. gada karjers ir apmežots. Akmeni ir mēģināts sadalīt gabalos kapu pieminekļiem, tam ir vairāki atšķelti gabali. 

 

Tūjas mols.

Mols kā jau mols.. Maz no viņa palicis.., kā no American Star vraka Fuerteventurā..   Vajadzēs  padomāt par restaurāciju.

 

Liepupes baznīca.

Baznīcai ir netradicionāls izkārtojums: altāris atrodas vidū, bet kancele virs altāra. Baznīcai ir arī savdabīgs zvanu tornis ar 1634. g. lietu zvanu. Blakus baznīcai atrodas vecās baznīcas drupas un mācītājmuiža, kur 18. gs. nogalē par mājskolotāju strādājis Garlībs Merķelis.