"Tūjaskrasts" 
 
par attīstību un līdzsvaru! 
 
Projekta numurs 11-09-LL07-L413201-000019
Projekts apstiprināts 2011.gada 28.decembrī.
Projekts pabeigts un nodots.

 
 
 
 
          

           Velosipēdu nomas punkti maršrutā šeit!

 
 
            Krimalnieki
 

     "Krimalnieku" atpūtas zonā iekārtojām galveno velosipēdu nomas punktu plānotajā maršrutā. Tas saistīts ne tikai ar to, ka "Krimalnieki" jau no pašiem biedrības sākumiem ir galvenā biedru pulcēšanās vieta, un no šejienes sākas lielākā daļa biedrības aktivitāšu, bet arī tāpēc, ka "Krimalnieki" ir lielākais un apmeklētākais telšu kempings- stāvlaukums Tūjā. No šī nomas punkta tiek koordinēts arī pārējo nomas punktu darbs, tiek rīkoti pasākumi, akcijas, un dažādas citas aktivitātes.

      "Krimalnieku" nomas punkts atrodas stratēģiski svarīgākajā vietā maršrutu sistēmā, jo ir novietots vistuvāk (salīdzinoši ar pārējiem abiem nomas punktiem Jūrasdzeņos un Vecmuižā) partnerim "Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta atbalsta biedrībai", kura izveidojusi līdzīgu dabas taku maršrutu ar velosipēdu nomas punktiem Salacgrīvas novada centrālajā daļā, un mēs kopā veidojam savienotu gājēju un velosipēdistu dabas taku maršrutu sistēmu pa novada piejūras lielāko daļu.

Vecmuiža.

 

     Viesu nams "Vecmuiža" ir viena no senākajām muižām Vidzemē un rakstos tā jau ir minēta 1403.g.
20.gs. 20 - 30 gados šeit atradās skola, kurā mācījās skolēni no tuvākās apkaimes - Liepupes un Tūjas, bet sākot ar padomju gadiem muižu izmantoja kā atpūtas bāzi.
     Vecmuižas komplekss sastāv no centrālās ēkas ar banketu zāli, kurā var uzņemt līdz 100 viesiem sēžamajam galdam, kamīna zāle un 11 mājīgas istabiņas, savukārt semināru organizēšanai tiek piedāvāta atsevišķa ēka, kurā var uzņemt līdz 60 personām.
     Ceļojot tālāk par viesu nama teritoriju nonākam nelielā pirtiņā ar atpūtas zāli un terasi, kas sakarsušo pirtnieku noved pie paša dīķa, lai ļautos lēcienam atvēsinošajā ūdenī.
     Bet ģimenēm ir iespēja noīrēt divas labiekārtotas guļbūves tipa mājiņas, lai baudītu kluso dabu, uzspēlētu minigolfu un dotos nelielā ceļojumā tikai 3.km līdz jūrai. Viena mājiņa paredzēta 8 personām ar vienu guļamistabu un guļamgrīdu otrajā stāvā bērniem. Ir WC, duša, TV, virtuve. Otra mājiņa ir divvietīga ar ekskluzīvu ūdensgultu, WC, TV.

     Tagad ierīkots velosipēdu nomas punkts.
     Skatieties http://www.vecmuiza.lv
Jūrasdzeņi.
 

     "Jūrasdzeņu" kempings atrodas skaistā vietā pašā jūras krastā netālu no ciemata centra. Kempings apkalpo gan telšniekus, gan kemperus un kempingā ir arī stāvlaukums dienas viesiem, kas ieradušies uz Tūjas pludmali. Kempinga teritorijā vasarās darbojas kvalitatīva ēdnīca ar āra terasi. Vairāk pa kempingu var uzzināt mājas lapā www.jurasdzeni.lv . Pateicoties biedrības valdes locekļa Jāņa Blūmiņa darbam, šo mājas lapu izmanto vairums Tūjas viesu, jo tā satur objektīvu informāciju par laika prognozi Tūjā

      Arī šeit ierīkots velosipēdu nomas punkts, un šis punkts nākotnes perespektīvā ir ļoti svarīgs, jo "Jūrasdzeņi" atrodas maršrutu sistēmas vistālākajā dienvidu punktā, kas savukārt būs stratēģiski nozīmīgi, ja maršrutu sistēma attīstīsies tālāk Duntes virzienā, un mums izdosies savienoties ar kādu tās puses dabas taku maršrutu, rezultātā veidojot vēl aptverošāku dabas taku maršrutu sistēmu Vidzemes jūrmalas teritorijās.